Skočiť na hlavný obsah
Porota BIB 2017

Porota BIB 2017

Medzinárodná porota BIB 2017

 

Mr. Ali Boozari                                    Irán / Iran

Mr. Fanuel Hanán Diaz                        Venezuela / Venezuela

Ms. Victoria Fomina                            Rusko / Russia

Ms. Yukiko Hiromatsu                         Japonsko / Japan

Ms. Akoss Ofori-Mensah                     Ghana / Ghana

Ms. Kamila Slocinska                          Dánsko / Denmark

Ms. Tanya Sternson                            Izrael / Israel

Ms. Senka Vlahovič                             Srbsko / Serbia

Mr. Ľubo Paľo                                     Slovensko / Slovakia

 

Životopisy porotcov

 

Ali BoozariAli Boozari, Irán

Je asistentom na katedre grafického dizajnu a ilustrácie na Univerzite umení v Teheráne. Publikoval články o knižnej ilustrácii v Iráne. Je ilustrátor a jeho ilustrácie boli publikované vo rôznych krajinách, kde za ne získal   ocenenia. Je kurátorom mnohých výstav so zameraním na ilustráciu aj v zahraničí. Aktívne sa zúčastňuje na kongresoch zameraných na umenie a literatúru pre deti. Bol aj členom medzinárodných porôt v súťažiach zameraných na ilustračnú tvorbu pre deti.

Fanuel Hanán DíazFanuel Hanán Díaz, Venezuela

Vyštudoval literatúru so špecializáciou na aplikovanú vedu a umenia v oblasti televízie na univerzite v Caracase. Bol koordinátorom Oddelenia kníh pre deti a mládež a editorom časopisu Parapara, ktorý je špecializovaný na detskú literatúru.Participoval na venezuelskom programe na podporu čítania. Bol členom poroty vo viacerých národných aj medzinárodných súťažiach venovaných detskej literatúre. Napísal niekoľko náučných kníh pre deti, ale aj teoretických publikácií. Za svoju tvorbu získal viacero ocenení.

Victoria FominaVictoria Fomina, Rusko

Vyštudovala umeleckú školu v Moskve. Ilustrovala viac ako tridsať kníh, ktoré vyšli vo viacerých krajinách. Vystavovala na početných individuálnych aj kolektívnych výstavách. Je členkou Asociácie moskovských ilustrátorov a dizajnérov.

 

Yukiko Hiromatsu

Yukiko Hiromatsu, Japonsko

Narodila sa v Los Angeles v USA a vyrastala v Tokiu v Japonsku. Pracovala ako redaktorka, riaditeľka BUNKO (domáce knižnice pre deti) a hlavná kurátorka v Chihiro Art Museum. Je autorkou obrázkových kníh, kritičkou a nezávislou kurátorkou. Bola členkou niekoľkých porôt hodnotiacich ilustrácie, napríklad v Bologni (2010), na BIB (2013) a bola tiež členkou výberovej komisie pre Bookstart Japonsko. Zároveň je autorkou viacerých detských kníh, prekladateľkou a aj autorkou odborných textov z oblasti ilustrácie.

Akoss Ofori – Mensah

Akoss Ofori – Mensah, Ghana

Vyštudovala angličtinu na univerzite v Ghane. Od roku 1976 pracuje v oblasti vydávania kníh. Od roku 1993 má vlastné vydavateľstvo, ktoré sa venuje vydávaniu kníh pre deti a mládež. Pracovala v Asociácii ghanských vydavateľov a v roku 2003- 2005 bola jeho predsedníčkou ako jediná žena. Aktívne pracuje v IBBY (Medzinárodná únia pre detskú knihu) a od roku 2016 je v jej exekutíve.

 

Ľuboslav PaľoĽuboslav Paľo, Slovensko

Študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave – oddelenie voľnej grafiky a knižnej ilustrácie. Bezprostredne po ukončení štúdia absolvoval študijný pobyt v Paríži (Cité Internationale des Arts). V súčasnosti sa venuje ilustrácii a voľnej tvorbe. Ilustroval viac ako 40 kníh v spolupráci s domácimi aj zahraničnými vydavateľmi. Za svoju prácu získal viacero ocenení (Najkrajšie knihy Slovenska, Cena Ľudovíta Fullu,  Zlaté jablko BIB, Associate Prize Bienále ilustrácií Oita). Teóriu a prax ilustrovanej knihy  vyučuje na VŠVU v Bratislave,  ako lektor viedol viacero workshopov a prednášok  (napr. workshop BIB, Museum of Modern Art Shiga-Japan, Academy of Fine Arts Katowice-Poland). Bol tiež členom medzinárodných odborných porôt - BIB 2009, A Well Designed Book Katowice 2008, Salon du Livre et de la jeunesse Paris 2013, Exhibition Bologna Book Fair 2011.  Žije a pracuje v Jablonovom pri Bratislave.

 Kamila Slocinska Kamila Slocinska, Dánsko

Je dánsko-poľská ilustrátorka, autorka a umelkyňa. Počas svojej kariéry ilustrovala vyše desať kníh pre deti, ako aj digitálne interaktívne príbehy. Napísala a ilustrovala aj tri vlastné knihy. Jej diela boli publikované vo viacerých krajinách.

 

Tanya SternsonTanya Sternson, Izrael

Vyštudovala dejiny umenia. Pracovala ako kurátorka v rôznych galériách a múzeách, napísala množstvo odborných článkov. Je zakladateľkou Umeleckej asociácie Izraela, ktorej hlavnou náplňou je prezentácia a podpora izraelských umelcov z rôznych oblastí.

 

Senka Vlahovič FilipovSenka Vlahovič, Srbsko

Zaoberá sa dizajnom a ilustráciou, ako aj teóriou ilustrácie, fotografiou, maľbou i video artom. Vyštudovala Akadémiu umení v Belehrade. Je zakladateľkou, riaditeľkou a porotkyňou festivalu knižných ilustrácií "BookILL Fest" v Novom Sade v Srbsku. Je aj autorkou viacerých kníh a článkov zaoberajúcich sa ilustráciou. Ilustrovala viacero kníh, vystavovala na mnohých sólových aj kolektívnych výstavách v Srbsku i v zahraničí.

 

Kalendár podujatí

2024


Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Program na stiahnutie

V PONDELOK JE BIBIANA ZATVORENÁ