Festival

XIV. BIENÁLE ANIMÁCIE BRATISLAVA

Medzinárodný festival animovaných filmov pre deti

8. - 12. 10. 2018

 

Festival Bienále animácie Bratislava (BAB) je na mape medzinárodných festivalov výnimočný svojím jedinečným zameraním výhradne na animovanú tvorbu pre deti.

V roku 1991 získal štatút medzinárodného festivalu a od svojich začiatkov spolupracuje s medzinárodnou organizáciou UNICEF.

Poslaním festivalu je umožniť umeleckú konfrontáciu animovanej tvorby pre deti, vytvárať podmienky pre jej hodnotenie a podporovať tak všestranný rozvoj tohto výnimočného druhu umenia.

Medzinárodná súťaž animovaných filmov pre deti je výnimočná, pretože je zrkadlom nekomerčnej audiovizuálnej kultúry, ako aj animovaných filmov z celého sveta podobne, ako ju prináša BIB už polstoročie v celosvetovej knižnej ilustrácii pre deti.

O víťazoch v súťaži rozhoduje medzinárodná porota, ktorá udeľuje významné ocenenia. Súčasťou festivalu sú prehliadky animovaných filmov z celého sveta, odborné semináre, diskusie, prezentácie významných osobností, súťaže i tvorivé dielne animovaného filmu. Významnou súčasťou festivalu je množstvo výstav...

… ale predovšetkým rozprávky, rozprávky a ešte raz ROZPRÁVKY!

                                                              

 

BIENÁLE ANIMÁCIE BRATISLAVA

sa koná pod záštitou a s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Organizátorom festivalu je Sekretariát BAB v BIBIANE, medzinárodnom dome umenia

pre deti.

 

Kalendár podujatí


Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Program na stiahnutie

V PONDELOK JE BIBIANA ZATVORENÁ