SÚŤAŽ VO VÝROBE FLIPBOOKOV- BAB 2020

Termín konania :

od: 30. 10. 2019

do: 31. 5. 2020

Pri príležitosti Medzinárodného festivalu animovaných filmov pre deti XV. Bienále Animácie Bratislava, ktorý sa uskutoční v dňoch 5. – 9. 10. 2020 v Bratislave, vyhlasujeme súťaž vo výrobe FLIPBOOKOV pre deti z celého Slovenska.

Budeme veľmi radi, ak sa zapojíte do súťaže vo výrobe flipbookov - malých knižiek, v ktorých pomocou rýchleho listovania vznikne pohyb obrázkov a tým sa vytvorí jednoduchá animácia.   

Tvorba flipbookov umožňuje deťom naplno prejaviť svoje schopnosti a to hneď v niekoľkých oblastiach: rozvíja detskú predstavivosť, plánovanie následnosti krokov, či spájanie súvislostí. Deti si vymyslia svojho hlavného hrdinu a kratučký príbeh. Musia si pritom uvedomiť postupnosť jednotlivých pohybov a všetko pekne do knižky usporiadať.

Téma flipbookov pre BAB 2020 je voľná. Flipbooky môžu deti do súťaže pripraviť so svojimi učiteľmi, vychovávateľmi, rodičmi alebo vedúcimi záujmových krúžkov.

Postup tvorby flipbookov nájdete tu

Svoje diela označte svojimi kontaktnými údajmi (meno a priezvisko, ročník, škola, adresa, email, tel.č.) a prineste ich alebo pošlite poštou na adresu BIBIANY v obálke, na ktorú napíšete heslo: “FLIPBOOK“. Mali by ste to stihnúť do 31. mája 2020.

Súťažné práce budú hodnotené v kategóriách: predškoláci, žiaci prvého stupňa a žiaci druhého stupňa základných škôl. Tvorcov z každej kategórie odmeníme hodnotnými cenami. A nielen to! Zároveň vyhlasujeme  súťažnú kategóriu „najhrubší flipbook“, ktorý môžu spoločne vytvoriť viaceré deti alebo celá skupina či trieda.

Na slávnostnom otvorení Medzinárodného festivalu animovaných filmov pre deti BAB 2020 vyhlásime v každej kategórii absolútneho víťaza a pozveme ho ako člena DETSKEJ POROTY na náš festival do Bratislavy.

 

 

Kalendár podujatí


Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Program na stiahnutie

V PONDELOK JE BIBIANA ZATVORENÁ