NESÚŤAŽNÉ FILMY a filmové pásma -BAB 2018 v Bratislave

Termín konania :

od: 9. 10. 2018

do: 13. 10. 2018

Miesto konania :

Kiná Lumière, Klap a Mladosť

UTOROK 9. 10. 2018

 

Kino MLADOSŤ, Hviezdoslavovo nám. 17

9.00 HVIEZDY ČESKÉHO ANIMOVANÉHO FILMU

HERMÍNA TÝRLOVÁ

Legendárne filmy Hermíny Týrlovej pre deti

11.00 MLADÍ SLOVENSKÍ TVORCOVIA PRE DETI

Výberová kolekcia filmov absolventov Ateliéru animovanej tvorby Filmovej a televíznej fakulty VŠMU

14.00 NAJLEPŠIE FILMY PRE DETI Z ANNECY 2017

Víťazné filmy z Medzinárodného festivalu animovaných filmov v Annecy pre deti 2017 (Francúzsko)

16.00 NAJLEPŠIE FILMY PRE DETI Z ANNECY 2018

Víťazné filmy z Medzinárodného festivalu animovaných filmov v Annecy pre deti 2018 (Francúzsko)

18.00 NAJLEPŠIE Z ANNECY 2017

Unikátna kolekcia víťazných filmov z Medzinárodného festivalu animovaných filmov v Annecy 2017 (Francúzsko)

20.00 NAJLEPŠIE Z ANNECY 2018

Unikátna kolekcia víťazných filmov z Medzinárodného festivalu animovaných filmov v Annecy 2018 (Francúzsko)

 

Kino Klap, Filmová a televízna fakulta VŠMU, Svoradova ul. 2

11.00 OSOBNOSTI SLOVENSKÉHO ANIMOVANÉHO FILMU

Helena Slavíková-Rabarová

Výberová kolekcia filmov s účasťou režisérky

14.00 MLADÁ JAPONSKÁ ANIMÁCIA I.

Kolekcia absolventských filmov z Univerzity v Tokiu uvádza pedagóg školy Yuichi Ito

20.00 NAJLEPŠIE JAPONSKÉ ANIMOVANÉ FILMY

Kolekcia medzinárodne ocenených japonských filmov uvádza Sayoko Kinoshita, režisérka a riaditeľka Medzinárodného festivalu animovaných filmov v Hirošime

 

Kino Lumière, Špitálska ul. 4

18.00 INŠPIRÁCIE I.

Medzinárodná kolekcia zaujímavých nesúťažných filmov

20.00 ÉMILE AWARDS

Medzinárodná kolekcia najlepších animovaných filmov nominovaných na Európsku filmovú cenu

 

STREDA 10. 10. 2018

 

Kino MLADOSŤ, Hviezdoslavovo nám. 17

9.00 FILMOVÉ BÁSNIČKY A PESNIČKY, ANIMÁCIA PRE NAJMENŠÍCH

Kolekcia filmov absolventov animácie z Univerzity umení Moholy-Nagya v Budapešti

11.00 ČARO JAPONSKEJ ANIMÁCIE PRE DETI YIUCHI ITO

Kolekcia filmov medzinárodne oceneného japonského tvorcu Yuichi Ita pre deti

14.00 NAJLEPŠIE FILMY Z ANNECY PRE DETI 2018

Víťazné filmy z Medzinárodného festivalu animovaných filmov v Annecy pre deti 2018 (Francúzsko)

17.00 ANIMÁCIA – ŠKOLA HROU – POĎTE SA HRAŤ S FILMOM! Medzinárodné diskusné stretnutie lektorov tvorivých dielní animácie pre deti na BAB 2018 s ukážkami ich tvorby,metodikou a diskusiou – pre pedagógov, ale aj širokú a odbornú verejnosť

20.00 INŠPIRÁCIE I.

Medzinárodná kolekcia zaujímavých nesúťažných filmov

 

Kino Klap, Filmová a televízna fakulta VŠMU, Svoradova ul. 2

10.00 NAŠI VO SVETE

Výberová kolekcia troch slovenských tvorcov, v prepojení na ich zahraničnú spoluprácu, spojená s účasťou tvorcov a diskusiou – programový cyklus Rudolfa Urca pre BAB

NAŠI VO SVETE I.

slovenskí tvorcovia v zahraničí – František Jurišič

11.00 NAŠI VO SVETE II .

slovenskí tvorcovia v zahraničí – Vanda Raýmanová

14.00 NAŠI VO SVETE III.

slovenskí tvorcovia v zahraničí – Vladimír Malík

18.00 MLADÁ SLOVENSKÁ ANIMÁCIA

Kolekcia filmov Ateliéru animovanej tvorby uvádza vedúca Ateliéru Eva Gubčová, FTF VŠMU

20.00 OSOBNOSTI ČESKÉHO ANIMOVANÉHO FILMU EDGAR DUTKA

NA POVALE ALEBO KTO MÁ DNES NARODENINY? (73´)

Pozoruhodný film scenáristu, spisovateľa a pedagóga FAMU s osobnou účasťou.

 

Kino Lumière Špitálska ul. 4

16.00 100 ROKOV RADOSTI II.

Výberová kolekcia legendárnych poľských animovaných filmov pre deti, v ktorej uvidia skvelé animované rozprávky, ktoré dosiaľ nevideli

18.00 INŠPIRÁCIE II.

Medzinárodná kolekcia zaujímavých nesúťažných filmov

20.00 INŠPIRÁCIE III.

Medzinárodná kolekcia zaujímavých nesúťažných filmov

 

ŠTVRTOK 11. 10. 2018

 

Kino Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 17

9.00 100 ROKOV RADOSTI I.

Výberová kolekcia legendárnych poľských animovaných filmov pre deti, v ktorej uvidia svojich obľúbených filmových hrdinov

11.00 ROZPRÁVKY PRE VŠETKÝCH

Výberová kolekcia filmov scenáristu a režiséra Edgara Dutku pre deti (Česká republika)

 

Kino Klap, Filmová a televízna fakulta VŠMU, Svoradova ul. 2

11.00 MLADÁ JAPONSKÁ ANIMÁCIA II.

Kolekcia absolventských filmov z Univerzity v Tokiu uvádza pedagóg školy Yuichi Ito

14.00 II. MEDZINÁRODNÉ FÓRUM BAB

OD ILUSTRÁCIE K ANIMOVANÉMU FILMU

Videokonferencia v spolupráci s Prešovskou Univerzitou v Prešove

19.00 OSOBNOSTI SVETOVEJ ANIMÁCIE

MICHAEL DUDOK DE WIT

ČERVENÁ KORYTNAČKA (80´)

Uvedenie filmu s osobnou účasťou režiséra Michaela Dudoka de Wita, s úvodom filmového historika Giannalberta Bendazziho a diskusiou

 

Kino Lumière, Špitálska ul. 4 

19.00 INŠPIRÁCIE IV.

Medzinárodná kolekcia zaujímavých nesúťažných filmov

 

PIATOK 12. 10. 2018

 

Kino Lumière, Špitálska ul. 4

9.30 OSOBNOSTI SLOVENSKÉHO ANIMOVANÉHO FILMU – HELENA SLAVÍKOVÁ-RABAROVÁ Výberová kolekcia skvelých animovaných večerníčkov a filmov pre deti – uvádza režisérka Helena Slavíková-Rabarová

10.45 POZDRAV Z JAPONSKA – SAYOKO A RENZOKINOSHITA

Výberová kolekcia animovaných filmov pre deti a rodinu významných japonských tvorcov uvádza režisérka Sayoko Kinoshita, členka medzinárodnej poroty BAB 2018

17.00 NAJLEPŠIE Z ANNECY 2018

Unikátna kolekcia víťazných filmov z Medzinárodného festivalu animovaných filmov v Annecy 2018 (Francúzsko)

 

Kino Klap, Filmová a televízna fakulta VŠMU, Svoradova ul. 2

10.00 OSOBNOSTI SVETOVEJ ANIMÁCIE:  MICHAEL DUDOK DE WIT

VÝTVARNÉ NÁVRHY K FILMU ČERVENÁ KORYTNAČKA

Vernisáž výstavy, ktorá sprístupňuje proces vývoja dlhometrážneho filmu s účasťou autora

10.30 MICHAEL DUDOK DE WIT

Kolekcia medzinárodne ocenených krátkych filmov s účasťou Michaela Dudoka de Wita a úvodom filmového historika Giannalberta Bendazziho

11.00 MASTERCLASS MICHAEL DUDOK DE WIT

Prednáška a diskusia

 

SOBOTA 13. 10. 2018

 

Kino Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 17

14.00 VÍŤAZNÉ FILMY BAB 2018

 

 

Kalendár podujatí


Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Program na stiahnutie

V PONDELOK JE BIBIANA ZATVORENÁ