NAJKRAJŠIE A NAJLEPŠIE DETSKÉ KNIHY JARI A LETA 2017

Súťaž Najkrajšie a najlepšie detské knihy jari, leta, jesene a zimy na Slovensku vstúpila do ďalšieho ročníka. Odborné poroty zostavené organizátormi súťaže BIBIANOU a Slovenskou sekciou IBBY ukončili hodnotenie kolekcie kníh za jar a leto 2015.

Z posudzovanej kolekcie (28 kníh od 10 vydavateľov) vybrala výtvarná porota ako najkrajšiu detské knihy jari: Tomáš Janovic: Dínom-dánom, ktorú s ilustráciami Tomáša Klepocha vydalo Literárne informačné centrum.

Literárna porota vybrala ako najlepšie detské knihy jari:
Juraj Šebesta: Bájky 1, ktorú vydala Asociácia Corpus a Gabriela Dittelová: Letí, letí, všetko letí vydalo Trio Publishing.

Kniha Ľubomíra Feldeka Veľká kniha európskych rozprávok, ilustroval Miroslav Cipár, vydalo Vydavateľstvo Hlbiny získala ako najkrajšia i najlepšia detská kniha jari ocenenie oboch porôt.

Z prihlásenej kolekcie (17 kníh od 9 vydavateľov) výtvarná porota vybrala ako najkrajšiu detskú knihu leta: Beatrica Čulnamová: Slovenské povesti o strašidlách, ilustroval Svetozár Košický a vydal Ikar.

Literárna porota vybrala ako najlepšie detské knihy leta:
dve autorské knihy Kataríny Macurovej: Ako naučiť Eda lietať? a Lily a Momo, ktoré vydal Albatros, knihu Taras a Marjana Prochasko: Kto nám sype z neba sneh?, ktorú v preklade Ľubora Matejku vydalo Vydavateľstvo Buvik, knihu Kataríny Kosánovej a Andrey Gregušovej Ako maliari vidia svet z Vydavateľstva Slovart a knihu Daniela Heviera ABeCeDárik vydavateľstva Trio Publishing.

Galéria